2017 GLIAC Women's Lacrosse Schedule

Date Away Home Status Links
 
February
Sat. 11 Charleston (WV) 1 Indianapolis 17 Final
Thu. 16 Grand Valley St. 12 Fla. Southern 18 Final
  Lakeland, FL
Sat. 18 Grand Valley St. 2 Adelphi 21 Final
  @ Florida Southern College
  Northland 1 Northern Mich. 18 Final
  Lee 1 Indianapolis 22 Final
Fri. 24 Indianapolis 7 Mercy 14 Final
  Fla. Southern 18 McKendree 14 Final
  Lebanon, IL
Sat. 25 Findlay 10 Westminster (UT) 20 Final
  @ St. Paul, Minn.
Sun. 26 Findlay   Concordia-St. Paul   11:00 AM
  Indianapolis 1 St. Thomas Aquinas 2
Start of 2nd
  Tiffin   Florida Tech   11:00 AM
  @ Gaffney, S.C.
  Rockhurst   McKendree   12:00 PM
  Lake Erie   Walsh   12:00 PM
  Scrimmage
 
March
Wed. 1 Wooster   Walsh   5:00 PM
Thu. 2 Tiffin   Lenoir-Rhyne   4:00 PM
Sat. 4 Ohio Valley   Walsh   12:00 PM
  Aquinas   Northern Mich.   12:00 PM
  Ala.-Huntsville   Indianapolis   1:00 PM
  Tiffin   Mount Olive   2:00 PM
Sun. 5 Concordia-St. Paul   McKendree   11:00 AM
  Notre Dame (OH)   Lake Erie   12:00 PM
Mon. 6 Grand Valley St.   Bentley   3:00 PM
  @ Tierney Field; Sparks, Md.
Tue. 7 Walsh   Brevard   12:00 PM
  Concordia-St. Paul   Northern Mich.   12:00 PM
Wed. 8 Findlay   West Chester   4:00 PM
  Regis (Colo.)   McKendree   4:00 PM
Thu. 9 Le Moyne   Grand Valley St.   TBA
  @ Sparks, Md.
  Walsh   Randolph   12:00 PM
  @ Hilton Head Island
Fri. 10 Findlay   Shippensburg   3:00 PM
  Tiffin   Southern Conn. St.   4:00 PM
  Indianapolis   Shepherd   4:00 PM
Sat. 11 Lake Erie   Gannon   12:00 PM
  Findlay   Lock Haven   3:00 PM
Sun. 12 Tiffin   New Haven   1:00 PM
  Grand Valley St.   Pace   2:00 PM
  @ Sparks, MD
Mon. 13 McKendree   Georgian Court   3:00 PM
Tue. 14 Indianapolis   Pace   3:00 PM
  @ Sparks, MD
  Grand Valley St.   Davis & Elkins   4:00 PM
Wed. 15 McKendree   Queens (N.Y.)   3:00 PM
  Walsh   Notre Dame (OH)   4:00 PM
  Ursuline (Ohio)   Lake Erie   7:00 PM
Thu. 16 McKendree   NYIT   3:00 PM
Fri. 17 Northern Mich.   Georgian Court   3:00 PM
  St. Thomas Aquinas   Findlay   4:00 PM
  Wheeling Jesuit   Tiffin   7:00 PM
  Davis & Elkins   Lake Erie   7:00 PM
Sat. 18 Charleston (WV)   Walsh   2:00 PM
  Findlay   Gannon   3:00 PM
Sun. 19 Northern Mich.   Shepherd   11:00 AM
  Wheeling Jesuit   Indianapolis   11:00 AM
  St. Thomas Aquinas   Tiffin   12:00 PM
Mon. 20 Colorado St.-Pueblo   McKendree   5:00 PM
Tue. 21 McKendree   Lindenwood (MO)   3:00 PM
  Ohio Valley   Lake Erie   6:00 PM
Thu. 23 Lindenwood (MO)   Grand Valley St.   5:00 PM
  Lake Erie   Wheeling Jesuit   7:00 PM
Fri. 24 Alderson-Broaddus   Walsh   5:00 PM
Sat. 25 Northern Mich.   Wheeling Jesuit   12:00 PM
  Charleston (WV)   Findlay   1:00 PM
Sun. 26 Northern Mich.   Notre Dame (OH)   11:00 AM
  Alderson-Broaddus   Lake Erie   12:00 PM
  Rollins   Grand Valley St.   12:00 PM
  @ Sparks, Md.
  Shepherd   Tiffin   1:00 PM
  West Va. Wesleyan   Walsh   2:00 PM
  Indianapolis   Lindenwood (MO)   6:00 PM
Mon. 27 Shepherd   Findlay   3:00 PM
Tue. 28 Ursuline (Ohio)   Walsh   4:00 PM
Wed. 29 Lake Erie   Roberts Wesleyan   4:00 PM
  Tiffin   Indiana (Pa.)   6:00 PM
Fri. 31 Tiffin   Roberts Wesleyan   6:00 PM
  Northern Mich.   Concordia-St. Paul   7:30 PM
 
April
Sat. 1 Walsh   Davis & Elkins   1:00 PM
  Grand Valley St.   Indianapolis   1:00 PM
  West Va. Wesleyan   Findlay   2:00 PM
Sun. 2 Northern Mich.   McKendree   1:00 PM
Fri. 7 Grand Valley St.   Findlay   4:00 PM
  McKendree   Walsh   5:00 PM
  Indianapolis   Lake Erie   7:00 PM
  Northern Mich.   Tiffin   7:00 PM
Sun. 9 Indianapolis   Walsh   12:00 PM
  McKendree   Lake Erie   12:00 PM
  Northern Mich.   Findlay   12:00 PM
  Grand Valley St.   Tiffin   1:00 PM
Thu. 13 Walsh   Lake Erie   6:00 PM
Sat. 15 Findlay   Tiffin   12:00 PM
  Northern Mich.   Grand Valley St.   1:00 PM
  McKendree   Indianapolis   1:00 PM
Tue. 18 Seton Hill (Pa.)   Grand Valley St.   2:00 PM
Thu. 20 Okla. Baptist   McKendree   7:00 PM
Fri. 21 Findlay   Walsh   5:00 PM
  Indianapolis   Concordia-St. Paul   6:00 PM
  Tiffin   Lake Erie   7:00 PM
Sun. 23 Indianapolis   Northern Mich.   12:00 PM
  Walsh   Tiffin   1:00 PM
  Lake Erie   Findlay   1:00 PM
  McKendree   Grand Valley St.   1:00 PM
Thu. 27 Walsh   Grand Valley St.   7:00 PM
Fri. 28 Tiffin   Indianapolis   4:00 PM
  Walsh   Northern Mich.   4:00 PM
  Findlay   McKendree   4:00 PM
  Lake Erie   Grand Valley St.   7:00 PM
Sun. 30 Tiffin   McKendree   12:00 PM
  Findlay   Indianapolis   12:00 PM
  Lake Erie   Northern Mich.   12:00 PM
 
May
Tue. 2 Findlay   TBA   TBA
  GLIAC Tournament Quarterfinal @ TBA
Fri. 5 Findlay   TBA   TBA
  GLIAC Tournament Semifinal @ TBA
Sun. 7 Findlay   TBA   TBA
  GLIAC Tournament Final @ TBA