GLIAC Scoreboard

February 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
29
30
Ashland
at Tiffin
Final
119 - 74

Northwood
at Lake Superior St.
Final
74 - 71

Walsh
at Findlay
Final - OT
73 - 76

Lake Erie
at Ohio Dominican
Final
50 - 83

Ferris St.
at Grand Valley St.
Final
38 - 85

Michigan Tech
at Northern Mich.
Final
55 - 66

Wayne St. (Mich.)
at Saginaw Valley
Final
55 - 66

Walsh
at Findlay
Final
86 - 88

Lake Erie
at Ohio Dominican
Final
87 - 76

Northwood
at Lake Superior St.
Final
79 - 113

Ashland
at Tiffin
Final
85 - 74

Michigan Tech
at Northern Mich.
Final
76 - 62

Wayne St. (Mich.)
at Saginaw Valley
Final
64 - 69

Ferris St.
at Grand Valley St.
Final
98 - 73
31
1
2
Ashland
at Ohio Dominican
Final
90 - 52

Tiffin
at Lake Erie
Final
64 - 59

Grand Valley St.
at Wayne St. (Mich.)
Final
68 - 51

Hillsdale
at Findlay
Final
63 - 70

Michigan Tech
at Northwood
Final
52 - 61

Saginaw Valley
at Ferris St.
Final
71 - 64

Northern Mich.
at Lake Superior St.
Final
55 - 38

Hillsdale
at Findlay
Final
74 - 88

Tiffin
at Lake Erie
Final
73 - 69

Ashland
at Ohio Dominican
Final
78 - 80

Grand Valley St.
at Wayne St. (Mich.)
Final
62 - 65

Saginaw Valley
at Ferris St.
Final
72 - 89

Michigan Tech
at Northwood
Final
78 - 61

Northern Mich.
at Lake Superior St.
Final
67 - 69
3
Davis & Elkins
at Walsh
Final
0 - 9

Tiffin
at Davenport
Final
6 - 3
4
Wooster
at Findlay
Final
2 - 7

Tiffin
at Aquinas
Final
5 - 4

Ashland
at Hillsdale
Final
102 - 82

Ohio Dominican
at Tiffin
Final
78 - 70

Michigan Tech
at Lake Superior St.
Final
67 - 60

Northern Mich.
at Northwood
Final
53 - 55

Walsh
at Lake Erie
Final
73 - 62

Ferris St.
at Wayne St. (Mich.)
Final
71 - 67

Ferris St.
at Wayne St. (Mich.)
Final
82 - 65

Northern Mich.
at Northwood
Final
79 - 62

Walsh
at Lake Erie
Final
73 - 65

Ohio Dominican
at Tiffin
Final
82 - 74

Michigan Tech
at Lake Superior St.
Final - OT
84 - 98

Ashland
at Hillsdale
Final
55 - 80

Grand Valley St.
at Saginaw Valley
Final
65 - 68

Grand Valley St.
at Saginaw Valley
Final
42 - 64
5
6
7
8
Davenport
at Northwood
Final
2 - 7
9
Wayne St. (Mich.)
at Michigan Tech
Final
61 - 79

Findlay
at Ohio Dominican
Final
62 - 53

Lake Erie
at Ashland
Final
70 - 111

Hillsdale
at Walsh
Final
68 - 71

Lake Superior St.
at Ferris St.
Final
58 - 54

Northwood
at Grand Valley St.
Final
52 - 73

Saginaw Valley
at Northern Mich.
Final
62 - 60

Salem Int'l
at Tiffin
Final
80 - 96

Hillsdale
at Walsh
Final - OT
102 - 98

Wayne St. (Mich.)
at Michigan Tech
Final
68 - 47

Findlay
at Ohio Dominican
Final
82 - 79

Lake Erie
at Ashland
Final
73 - 93

Northwood
at Grand Valley St.
Final
83 - 94

Saginaw Valley
at Northern Mich.
Final
63 - 62

Lake Superior St.
at Ferris St.
Final
83 - 79
10
Tex. A&M-Commerce
vs Hillsdale
Final
6 - 2

Wayne St. (Mich.)
vs Catawba
Final - 5 innings
8 - 0

Findlay
at Toledo
Final
0 - 7

Hillsdale
vs California (Pa.)
Final
0 - 3

Rollins
vs Tiffin
Final
4 - 2

Valdosta St.
vs Wayne St. (Mich.)
Final
2 - 0

Cedarville
at Hillsdale
Final
0 - 9

Tiffin
vs West Chester
Final
5 - 11
11
Walsh
at Carnegie Mellon
Final
1 - 8

Catawba
vs Hillsdale
Final
2 - 3

Wayne St. (Mich.)
vs Florida Tech
Final - 5 innings
0 - 8

Findlay
vs Ky. Wesleyan
Final - 8 innings
7 - 4

Wayne St. (Mich.)
at Northern Mich.
Final
60 - 79

Saginaw Valley
at Michigan Tech
Final
57 - 82

Hillsdale
vs Trevecca Nazarene
Final - 5 innings
9 - 1

Valdosta St.
vs Tiffin
Final - 5 innings
11 - 0

Denison
at Findlay
Final
3 - 6

Wayne St. (Mich.)
at Northern Mich.
Final
70 - 64

Ohio Dominican
at Walsh
Final
75 - 80

Findlay
at Lake Erie
Final
69 - 74

Hillsdale
at Tiffin
Final
80 - 69

Lake Superior St.
at Grand Valley St.
Final
50 - 78

Saginaw Valley
at Michigan Tech
Final
60 - 66

Charleston (WV)
at Indianapolis
Final
1 - 17

Findlay
at Bellarmine
Final - 8 innings
8 - 4

Rollins
vs Wayne St. (Mich.)
Final - 5 innings
1 - 13

Hillsdale
at Tiffin
Final
85 - 70

Findlay
at Lake Erie
Final
92 - 55

Lake Superior St.
at Grand Valley St.
Final
69 - 71

Ohio Dominican
at Walsh
Final
65 - 98

Ferris St.
at Northwood
Final
107 - 71

Tiffin
at Saint Leo
Final - 6 innings
1 - 9

Ferris St.
at Northwood
Final
70 - 75
12
West Chester
vs Hillsdale
Final
2 - 6

Eckerd
vs Wayne St. (Mich.)
Final - 8 innings
5 - 1

Ky. Wesleyan
vs Findlay
Final - 6 innings
11 - 2

Tiffin
vs Trevecca Nazarene
Final
5 - 6

Findlay
at Bellarmine
Final
2 - 3
13
Hillsdale
at Lewis
Final
3 - 6
14
15
16
Northwood
at Milligan
Final
12 - 3

Northwood
at Milligan
Final
8 - 6

Saginaw Valley
at Lake Superior St.
Final
60 - 51

Tiffin
at Findlay
Final
70 - 75

Walsh
at Ashland
Final
50 - 92

Michigan Tech
at Grand Valley St.
Final
52 - 64

Northern Mich.
at Ferris St.
Final
67 - 53

Wayne St. (Mich.)
at Northwood
Final
61 - 66

Lake Erie
at Hillsdale
Final
68 - 88

Grand Valley St.
at Fla. Southern
Final
12 - 18

Saginaw Valley
at Lake Superior St.
Final
81 - 74

Walsh
at Ashland
Final
69 - 78

Tiffin
at Findlay
Final
87 - 105

Lake Erie
at Hillsdale
Final
71 - 92

Wayne St. (Mich.)
at Northwood
Final
77 - 68

Michigan Tech
at Grand Valley St.
Final
57 - 74

Northern Mich.
at Ferris St.
Final
74 - 96
17
Northwood
at Carson-Newman
Final
9 - 13

Truman
vs Saginaw Valley
Final - 6 innings
12 - 4

Indianapolis
vs Ohio Dominican
Final
9 - 6

Wayne St. (Mich.)
at Trevecca Nazarene
Final - 14 innings
9 - 5

Ohio Dominican
vs Montevallo
Final
5 - 4

Saginaw Valley
vs Indianapolis
Final
1 - 7

Ky. Wesleyan
vs Tiffin
Final
4 - 6

Ferris St.
at Davenport
Final
8 - 1
18
Lewis
at Walsh
Final
6 - 3

Tiffin
at Oberlin
Final
6 - 3

Lake Superior St.
at Lawrence Tech
Final
2 - 7

Saginaw Valley
vs McKendree
Final
8 - 5

Lake Erie
at Kentucky St.
Final - 8 innings
6 - 4

Northwood
at Carson-Newman
Final
6 - 2

Grand Valley St.
vs Adelphi
Final
2 - 21

Northland
at Northern Mich.
Final
1 - 18

Tiffin
vs St. Joseph's (Ind.)
Final
1 - 2

Lee
at Indianapolis
Final
1 - 22

Wayne St. (Mich.)
at Lake Superior St.
Final
75 - 53

Ashland
at Findlay
Final
102 - 68

Michigan Tech
at Ferris St.
Final
74 - 64

Walsh
at Tiffin
Final
75 - 70

Hillsdale
at Ohio Dominican
Final
86 - 94

Northern Mich.
at Grand Valley St.
Final
44 - 46

Ohio Dominican
vs Truman
Final
1 - 3

Aquinas
at Ferris St.
Final
0 - 9

Wayne St. (Mich.)
at Trevecca Nazarene
Final
0 - 2

St. Joseph's (Ind.)
vs Tiffin
Final
4 - 2

Lake Erie
at Kentucky St.
Final
10 - 2

Wayne St. (Mich.)
at Lake Superior St.
Final
47 - 90

Michigan Tech
at Ferris St.
Final
76 - 81

Walsh
at Tiffin
Final
87 - 86

Ashland
at Findlay
Final
65 - 85

Hillsdale
at Ohio Dominican
Final
60 - 51

Northern Mich.
at Grand Valley St.
Final
82 - 77

Bellarmine
vs Saginaw Valley
Final - 5 innings
0 - 9

Wayne St. (Mich.)
at Trevecca Nazarene
Final
7 - 6

Hillsdale
at Mercyhurst
Final
5 - 4

Northwood
at Saginaw Valley
Final
65 - 62

Alderson-Broaddus
vs Hillsdale
Final
5 - 0

Ky. Wesleyan
vs Ohio Dominican
Final - 9 innings
7 - 6

Northwood
at Saginaw Valley
Final
64 - 74

Alderson-Broaddus
vs Hillsdale
Final
4 - 8
19
Lewis
at Findlay
Final
6 - 3

Lake Superior St.
at Alma
Final
7 - 2

Alderson-Broaddus
vs Hillsdale
Final
15 - 5

Saginaw Valley
vs Montevallo
Final - 9 innings
4 - 5

Bellarmine
vs Ohio Dominican
Final
1 - 3

Tiffin
vs Capital
Final
9 - 0

Lake Erie
at Kentucky St.
Final
3 - 9

Northwood
at Carson-Newman
Final
3 - 5

Tiffin
vs Quincy
Final
0 - 10

Ohio Dominican
vs McKendree
Final - 6 innings
9 - 1

Alderson-Broaddus
vs Hillsdale
Final
6 - 5

Tiffin
at Wooster
Final
8 - 1

Lake Erie
at Kentucky St.
Final
12 - 9

Hillsdale
vs Daemen
Final
7 - 2
20
21
22
23
Walsh
at UNOH
Final
0 - 9

Ohio Dominican
at Lake Erie
Final
94 - 72

Findlay
at Walsh
Final
53 - 61

Northern Mich.
at Michigan Tech
Final
37 - 72

Saginaw Valley
at Wayne St. (Mich.)
Final
77 - 70

Tiffin
at Ashland
Final
76 - 106

Grand Valley St.
at Ferris St.
Final
68 - 49

Lake Superior St.
at Northwood
Final
55 - 90

Ohio Dominican
at Lake Erie
Final
82 - 77

Tiffin
at Ashland
Final
67 - 78

Northern Mich.
at Michigan Tech
Final
80 - 85

Findlay
at Walsh
Final - OT
88 - 85

Saginaw Valley
at Wayne St. (Mich.)
Final
53 - 57

Lake Superior St.
at Northwood
Final
83 - 81

Grand Valley St.
at Ferris St.
Final
59 - 77
24
Lindenwood
vs Findlay
Final
6 - 3

Ashland
vs William Jewell
Final
1 - 7

Walsh
vs Lindenwood
11:00 AM

Ferris St.
vs McKendree
11:00 AM

Indianapolis
at Mercy
End of 2nd
7 - 14

Ashland
vs Lewis
12:00 PM

Northwood
vs Bellarmine
Final - 5 innings
10 - 0

Saginaw Valley
vs Indianapolis
Final
2 - 3

Ohio Dominican
vs Ky. Wesleyan
Final
3 - 4

Indianapolis
at Ferris St.
1:00 PM

Walsh
at California (Pa.)
1:00 PM

Findlay
vs Cedarville
1:00 PM

Ferris St.
at Southern Ind.
1:00 PM

Fla. Southern
at McKendree
1:00 PM

Saginaw Valley
at Maryville (Mo.)
1:00 PM

Findlay
vs Wis.-Parkside
1:30 PM

Northwood
at Northwestern Ohio
2:00 PM

Wayne St. (Mich.)
at Southern Ind.
2:00 PM

Northwood
vs Trevecca Nazarene
2:00 PM

Bellarmine
vs Saginaw Valley
2:00 PM

McKendree
vs Ohio Dominican
2:00 PM

Cedarville
vs Findlay
3:00 PM

Walsh
vs Lewis
3:30 PM

Walsh
at California (Pa.)
4:00 PM

Saginaw Valley
at Maryville (Mo.)
4:00 PM

Grand Valley St.
at Trevecca Nazarene
4:00 PM

Missouri S&T
vs Grand Valley St.
4:30 PM

Ill.-Springfield
vs Wayne St. (Mich.)
7:00 PM

Grand Valley St.
at Trevecca Nazarene
7:00 PM

Missouri S&T
vs Wayne St. (Mich.)
9:00 PM

Ill.-Springfield
vs Grand Valley St.
9:00 PM
25
Lewis
vs Findlay
9:00 AM

Tiffin
at Chowan
10:00 AM

Ashland
vs Lindenwood
10:00 AM

Wayne St. (Mich.)
vs St. Joseph's (Ind.)
10:30 AM

Findlay
vs Ill.-Springfield
11:00 AM

Hillsdale
vs Ky. Wesleyan
11:00 AM

Ferris St.
vs Indianapolis
11:00 AM

Findlay
at Ferris St.
12:00 PM

Saginaw Valley
at Maryville (Mo.)
12:00 PM

Hillsdale
at Bellarmine
12:00 PM

Ohio Dominican
vs West Liberty St.
12:00 PM

Wis.-Parkside
vs Wayne St. (Mich.)
12:00 PM

Alderson-Broaddus
vs Grand Valley St.
12:00 PM

Saginaw Valley
vs Drury
12:00 PM

Northwood
at Southern Ind.
12:00 PM

Lake Erie
at UNC Pembroke
1:00 PM

Ferris St.
vs Truman
1:00 PM

Findlay
vs Westminster (UT)
1:30 PM

Southern Ind.
vs Ohio Dominican
2:00 PM

Indianapolis
vs Northwood
2:00 PM

Lake Superior St.
at St. Joseph's (Ind.)
2:30 PM

Hillsdale
at Bellarmine
2:30 PM

Wayne St. (Mich.)
vs Lewis
2:30 PM

Saginaw Valley
at Maryville (Mo.)
3:00 PM

Ashland
at Trevecca Nazarene
3:00 PM

Hillsdale
vs Bellarmine
3:00 PM

Alderson-Broaddus
vs Grand Valley St.
3:00 PM

Walsh
vs Missouri S&T
3:30 PM

Lake Erie
at UNC Pembroke
4:00 PM

Truman
vs Ohio Dominican
4:00 PM

Saginaw Valley
vs McKendree
4:00 PM

Ashland
vs Ill.-Springfield
4:30 PM

Findlay
vs Cedarville
5:00 PM

Ashland
at Trevecca Nazarene
5:30 PM

Walsh
vs William Jewell
5:30 PM

Wis.-Parkside
vs Grand Valley St.
7:00 PM

Hillsdale
at Grand Valley St.
9:00 PM

William Jewell
vs Grand Valley St.
9:00 PM
26
Walsh
vs Ill.-Springfield
9:00 AM

Tiffin
vs Gannon
9:00 AM

Lake Erie
vs Davenport
9:00 AM

Hillsdale
vs Southern Ind.
10:00 AM

Ferris St.
vs Bellarmine
10:00 AM

Tiffin
vs Virginia-Wise
10:30 AM

Ashland
vs Alderson-Broaddus
11:00 AM

Findlay
at Concordia-St. Paul
11:00 AM

Indianapolis
at St. Thomas Aquinas
11:00 AM

Tiffin
vs Florida Tech
11:00 AM

Drury
vs Ohio Dominican
11:00 AM

Saginaw Valley
vs Truman
11:00 AM

Northwood
vs McKendree
11:00 AM

Wayne St. (Mich.)
vs Indianapolis
11:30 AM

Tiffin
vs Mich.-Dearborn
11:30 AM

Wheeling Jesuit
vs Lake Erie
11:30 AM

Hillsdale
at Ferris St.
12:00 PM

Ohio Dominican
vs West Liberty St.
12:00 PM

Lake Erie
at UNC Pembroke
12:00 PM

Hillsdale
at Bellarmine
12:00 PM

Hillsdale
vs McKendree
12:00 PM

Ferris St.
vs Drury
12:00 PM

Winona St.
vs Wayne St. (Mich.)
12:00 PM

Rockhurst
at McKendree
12:00 PM

Lake Erie
at Walsh
12:00 PM

Ashland
vs Wis.-Parkside
12:00 PM

Truman
vs Northwood
1:00 PM

Bellarmine
vs Ohio Dominican
1:00 PM

Saginaw Valley
at Southern Ind.
1:00 PM

Alderson-Broaddus
vs Ashland
1:30 PM

Lake Superior St.
at Purdue Northwest
2:30 PM

Tiffin
vs Ky. Wesleyan
2:30 PM

Ohio Dominican
vs West Liberty St.
3:30 PM

Findlay
at Grand Valley St.
5:00 PM
27
Lake Superior St.
at Calumet Col.
10:00 AM

Tiffin
vs Wheeling Jesuit
11:30 AM

Ky. Wesleyan
vs Lake Erie
11:30 AM

Tiffin
vs Wheeling Jesuit
12:00 PM

Tiffin
vs Wheeling Jesuit
2:00 PM

Tiffin
vs Ky. Wesleyan
2:00 PM

Lake Erie
vs Mich.-Dearborn
2:00 PM

Lake Erie
at Mount Olive
3:00 PM
28
Tiffin
vs Gannon
TBA

Gannon
vs Lake Erie
11:30 AM

Tiffin
vs St. Thomas (Fla.)
2:00 PM

Lake Erie
vs Calumet Col.
2:00 PM

Tiffin
vs Ky. Wesleyan
4:30 PM

Walsh
at Ashland
5:30 PM

Ohio Dominican
at Michigan Tech
5:30 PM

Northern Mich.
at Saginaw Valley
6:00 PM

Grand Valley St.
at Findlay
7:00 PM

Hillsdale
at Ferris St.
7:00 PM

Ashland
at Lake Superior St.
7:00 PM

Northwood
at Grand Valley St.
7:00 PM

Wayne St. (Mich.)
at Michigan Tech
7:30 PM
1
Lake Superior St.
at Lewis
12:30 PM

Tiffin
at Armstrong State
3:00 PM

Wooster
at Walsh
5:00 PM
2
Coastal Ga.
vs Tiffin
TBA

Tiffin
vs Saint Rose
9:00 AM

Lake Erie
vs Wheeling Jesuit
9:00 AM

Northwood
vs Wheeling Jesuit
11:00 AM

Calumet Col.
vs Lake Erie
11:30 AM

Tiffin
vs Gannon
11:45 AM

Tiffin
vs Gannon
1:45 PM

Wheeling Jesuit
vs Northwood
2:00 PM

Tiffin
vs Mary
2:00 PM

Tiffin
at Lenoir-Rhyne
4:00 PM
3
Tiffin
vs Salem International
TBA

Tiffin
vs Wheeling Jesuit
TBA

Cedarville
vs Lake Erie
9:00 AM

Gannon
vs Northwood
10:30 AM

Ashland
vs Ky. Wesleyan
11:00 AM

Lake Erie
vs Northern St.
11:30 AM

Northwood
vs Gannon
1:30 PM

Saginaw Valley
at Carson-Newman
2:00 PM

Saginaw Valley
at Ill.-Springfield
2:00 PM

Tiffin
vs Wheeling Jesuit
2:00 PM

Mercyhurst
at Ohio Dominican
3:00 PM

Saginaw Valley
at Ill.-Springfield
4:00 PM

Lincoln (Pa.)
vs Wayne St. (Mich.)
4:00 PM

Mo.-St. Louis
vs Wayne St. (Mich.)
4:30 PM

Tiffin
vs Cedarville
4:30 PM

Hillsdale
at McKendree
5:15 PM

Wayne St. (Mich.)
vs Ill.-Springfield
7:00 PM

Shepherd
vs Wayne St. (Mich.)
7:00 PM
4
Catawba
vs Northwood
TBA

Tiffin
vs Mo.-St. Louis
9:00 AM

Saint Rose
vs Northwood
9:00 AM

Lake Superior St.
vs Carroll (Wis.)
10:00 AM

Hillsdale
at Ill.-Springfield
11:00 AM

Findlay
at Rollins
11:00 AM

Northwood
vs Chestnut Hill
11:00 AM

Tiffin
vs Le Moyne
11:30 AM

Mercyhurst
vs Northwood
11:30 AM

Walsh
vs West Va. Wesleyan
11:30 AM

Hillsdale
at McKendree
12:00 PM

Saginaw Valley
at Carson-Newman
12:00 PM

Ohio Valley
at Walsh
12:00 PM

Aquinas
at Northern Mich.
12:00 PM

Lake Erie
at Concord
1:00 PM

Saginaw Valley
at Ill.-Springfield
1:00 PM

Ala.-Huntsville
at Indianapolis
1:00 PM

Virginia Union
vs Wayne St. (Mich.)
1:30 PM

Minnesota State University Mankato
vs Walsh
2:00 PM

Tiffin
at Mount Olive
2:00 PM

Ashland
vs Minn. St. Mankato
2:30 PM

Walsh
vs Florida Tech
2:30 PM

Hillsdale
at McKendree
2:30 PM

Saginaw Valley
at Carson-Newman
3:00 PM

Saginaw Valley
at Ill.-Springfield
3:00 PM

Lake Superior St.
at Concordia (Wis.)
3:00 PM

Lake Erie
at Concord
4:00 PM

East Stroudsburg
vs Wayne St. (Mich.)
4:00 PM

Walsh
vs Urbana University
4:30 PM

Ill.-Springfield
vs Wayne St. (Mich.)
6:00 PM